Kozmetika tianDe - tiandeshop.sk

Dezodoranty (z latinského de - "od", odor - "zápach") sú prípravky, ktoré obsahujú dezinfekčné a baktericídne prísady neutralizujúce zápach potu alebo znižujúce jeho tvorbu. Dezodoranty ničia mikroorganizmy, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Obsahujú triklozan, chlórhexidín, terpefarnezol, glycerol monolaurát. Niektoré z týchto látok zabraňujú, aby sa mikróby rozmnožovali, iné ich jednoducho zabíjajú. Dezodoranty moderného pokolenia, ktoré sa nazývajú antiperspiranty, obsahujú soli hliníka, ktoré blokujú činnosť potných žliaz a tým znižujú množstvo vylučovaného potu. Použitie týchto prípravkov vedie často k tvorbe aterómov, to sú cysty, ktoré vznikajú upchatím kožných mazových žliaz. Aterómy sa potom odstraňujú chirurgicky. Médiá nás však neustále zahlcujú množstvom takých antiperspirantov.

Existuje alternatíva?

Pravdaže! Na východe ľudia po celé stáročia používali na odstránenie nepríjemných zápachov a zachovanie sviežosti čisté prírodné kryštály. Prvá zmienka o použití prírodných kryštálov sa objavuje približne v I. storočí př.n.l. v starovekej Číne. Prírodné kryštály draselnohlinitého kamenca sa používali ako absorpčné a vysušujúce prostriedky a kamenec rozdrvený na prášok slúžil ako prvý dezodorant.

V našej ponuke nájdete kryštálový dezodorant Natural Veil, čo je 100% prírodný produkt vulkanického pôvodu, ktorý má prírodný bakteriostatický účinok. Vyskúšate????

Dezodoranty

alunit, natural veil, tiande, deodorant, dezodorant, 30101, zápach, stick
13,9 €
30115, tiande, kozmetika, prirodny dozodorant, sprej deo, salvia
13,9 €