Veľkým očným paletkám prichádzam rok čo rok viac a viac nachuť. Kedysi som si zvykla kupovať paletky o maximálne štyroch tieňoch, ale v poslednej dobe akosi preferujem väčšie paletky s väčším počtom tieňov. Veľká paletka mi príde praktická najmä cez týždeň ráno, keď zvyčajne nemám času nazvyš a príde mi maximálne praktické ak mám všetky tiene po ruke. Je to určite lepšie ako loviť ráno v piatich paletkách kým nájdem tú správnu kombináciu tieňov, ktorú práve potrebujem.

Od Vianoc som si všimla, že veľmi často ráno siaham po TianDe paletke a tak mi napadlo o nej konečne napísať.

 

 
 
Paletka nesie názov City Style a ja by som ju kľudne premenovala na work style. Obsahuje 12 veľmi pekných (a najmä praktických) tieňov, ktoré využijete vyslovene každý deň. Aj keď s make-upom rada experimentujem väčšina času si dávam buď jemne hnedé smokey eyes alebo telový tieň a linku. Výraznejšie líčenie si nechávam na špeciálne príležitosti a preto paletky v ktorých sa nachádzajú farby dúhy síce ocením, ale nie úplne využijem. V tejto paletke sú všetky farby nositeľné a 9 z nich je nositeľných úplne denne k akémukoľvek oblečeniu.
 
 
Samotné tiene majú maslovú konzistenciu a sú lesklé. Viem, že v hitom poslednej doby sú najmä matné tiene (chápem - sú trochu viac praktickejšie v bežnom živote, menej viditeľnejšie a jemnejšie) ale ja som dieťa lesklých tieňov a vždy keď si mám vybrať - lesklý/matný siahnem po lesklom. Aj keď sa mi matné veľmi páčia, úprimne sa musím nútiť, aby som si ich dala (ale napríklad včera ráno som sa prekonala a mala som matné!).
 
Tiene sú veľmi pekne pigmentované - povedala by som, že jedna vrstva je ideálna na bežný deň do roboty a pridávaním viete zvýšiť intenzitu. Na oku držia (mne) bez bázy celý deň rovnako sýte, lesklé a výrazné. Jedine, čo by som dodala je, že trochu prášia, takže ráno pozor.
 
Samotné tiene vyzerajú takto:

 
Tiene kúpite na http://www.kozmetika-tiande.sk/ momentálne v akcii za cenu okolo 7 €, čo je klasická cena drogériových očných tieňov, ani nie to paletky. Ja som s tieňmi veľmi spokojná a ak máte radi lesklé a mastnejšie tiene verím, že by nesklamali ani vás. Je to podľa mňa praktická paletka ideálna na celý rok a každý deň, ktorú sa hodí mať doma. Inak súčasťou balenia je bežný penový aplikátor, ktorý k nanášaniu tieňov celkom šikovne poslúži.


A čo vy? Ste zástancom paletiek? Preferujete mono tiene, quatro či veľké paletky? Máte radi matné či lesklé tiene?